II Liqada 18-ci tur başa çatıb.
Birincilik uğrunda mübarizə aparan "Şəfa" doğma meydanda "Şəmkir"i qəbul edib.
Vaxtilə Premyer Liqada çıxış etmiş komandaların dueli elə də pis keçmədi.
Yeni ilin ilk 3 rəsmi matçında qələbə qazanan qərblilər çempionluğa iddialı rəqibinə ciddi müqavimət göstərib. Qonaqların heyətində Orxan Sadıqlını daha çox fərqləndirərdik.
Bir zamanlar "Xəzər Lənkəran"ın formasını geyinmş qapıçı "ASK Arena"da adına layiq təsir bağışladı. Ən azı 5 epizodda əla seyv nümayiş etdirdi.
Buraxılan 3 qolun heç birində onun səhvi olmadı.
Amil Yunanovun qol pərdəsini araladığı ilk epizodda müdafiəçilər mövqe xətasına yol vermişdisə, tovuzlu hücumçunun dublunu rəsmiləşdirdiyi penalti zərbəsində də günah yenə arxa xətt oyunççusunun idi - cərimə meydançasına havalandırılan top Pərvin Kərimlinin əlinə dəymişdi.
Elə üçüncü qol da yanlış onların idi: süni oyundankənar vəziyyət yaratmaq əvəzinə Elvin Nəsibova boş zona açdılar, o da Orxanla üzbəüz qaldığı anı boşa vermədi.
"Şəmkir"in bəxtinin gətirmədiyini də qeyd etməliyik.
Əyalət təmsilçisi 41-cü dəqiqədə Ceyhun Rəcəbli ilə hesabı bərabərləşdirsə də, fasilədən sonra əlverişli fürsətləri qaçırdı. İki-üç fraqmentdə topu qapıdan keçirməli idilər, keçirmədilər.
Bu matçdan sonra "Şəfa" 49 xalla 2-ci pillədə, "Şəmkir" isə 29 xalla 5-ci pillədə qərarlaşıb.